Ериксон Ек, Болди помагат на Уайлд да победи Койотс с 3-1 за четвърта поредна победа
AP News | 2024-02-15 | 07:48:33

ТЕМПЕ, Аризона (AP) — Джоел Ериксон Ек и Мат Болди имат по един гол и асистенция, Марк-Андре Фльори спря 25 удара и Минесота Уайлд победи Аризона Койотс с 3-1 в сряда вечерта.

Jonas Brodin също вкара за Уайлд, които спечелиха четири поредни победи и седем от девет. Фльори постигна своята 554-та победа в кариерата си.

Нападателят на Койотс Лоугън Кули прекъсна опита на Фльори за 75-ия си шаут в кариерата, когато намали изоставането до 2-1 в 5:21 на третия период с удар отляво кръг през петте дупки. Аризона загуби седем поредни.

Конър Инграм започна на вратата и направи 28 спасявания през два периода, преди да бъде заменен от Карел Веймелка, който направи 12 спасявания в третия.

Болди възстанови преднината от два гола на Минесота с малко под 9 минути оставащи минути, когато вкара шайбата от дясната страна и победи Веймелка, който получи парче от удара на китката на Болди, но не успя да го спре да проникне.

Уайлд унищожи възможностите на тримата Койоти за силна игра и изпълни 29 от 32 дузпи в последните девет мача.

Койотс отбелязаха общо 16 гола по време на своята серия от загуби

Аризона имаше най-добрия ранен шанс, но Фльори се измъкна от мрежата си, за да спре пробивът на Ник Бюгстад ​​осем минути след мача. Бюгстад ​​направи своя втори хеттрик в кариерата при победата на Койотс с 6-0 в Минесота на 13 януари.

Eriksson Ek даде преднина на Wild с 1-0, когато вкара в пауърплей при 5:59 преди края на първия.

Защитителят на Coyotes J.J. Мозер беше наказан за висок удар при игра, изпратила Маркус Йохансон от Уайлд в дъските близо до пейката. Йохансон беше на леда за няколко мига, преди да се пързаля.

Болди постави гола, когато пое пас зад мрежата и се пързаля по червената линия, преди да накара страхотен пас от бекхенд към Ериксон Ек отпред за бърз удар с китката.

Койотите изглежда изравниха с 3:38 оставащи във втория период след удар на Ник Шмалц от слота, но голът беше отменен след преглед на видео, когато Барет Хейтън беше призован за намеса на вратаря чрез блъскане на Фльори.

Бродин стреля с ръка покрай Инграм, за да даде преднина на Уайлд с 2-0 с 20,9 секунди оставащи във втората секунда, няколко мига след като Фльори спаси с рамо на китката заснет от Лоусън Краус.

Wild: домакин на Buffalo в събота.

Coyotes: домакин на Carolina в петък вечер.